Dotacje z UE

W 2006 roku nasz projekt "Modernizacja parku maszynowego do produkcji pakietów elektronicznych" został wyróżniony wysoką punktacją wśród złożonych wniosków i uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego, Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006.

 
Pobierz »

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasz projekt "Opracowanie oraz wdrożenie do produkcji typoszeregu inteligentnych lamp ulicznych LED" otrzymał dofinansowanie z UE na realizację w ramach Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013.

Działanie 4.2 "Stymulowanie działalności B+R przedsiębiorstw oraz wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego".

Dziękujemy za okazane uznanie i docenienie naszego wkładu w projektowanie oświetlenia nowej generacji – opartego na technologii LED.

 
Pobierz »

Z uwagi na wysoki stopień innowacyjności i unikalności w skali światowej zastosowanych w produktach LARS rozwiązań, firma postanowiła skorzystać ze stwarzanych przez Unię Europejską możliwości w ramach poddziałania 5.4.1 przeznaczonego na "Wsparcie na uzyskanie/ realizację ochrony własności przemysłowej".

Złożone przez firmę wnioski uzyskały akceptację i firmie przyznane zostało dofinansowanie na ochronę wprowadzanego na rynek nowego produktu - lampy do oświetlenia wewnętrznego LED o nazwie LEDSENA, wyposażonej w system zintegrowanych czujników optymalizujących jej pracę w zależności od warunków oświetleniowych, generując przy tym ponad 30-krotną oszczędność energii. Wiecej informacji o energooszczędnej lampie LED firmy LARS i innych produktach oświetleniowych stworzonych w oparciu o technologię LED znajdziecie Państwo w zakładce "Oferta".

Łącznie w ramach 3 złożonych w 2009 roku wniosków

- Uzyskanie ochrony prawa własności przemysłowej dla wzoru pt. "Lampa LED" na terytorium UE, Chin i USA

 
Pobierz »

- Uzyskanie ochrony prawa własności przemysłowej dla wynalazku pt. "Sposób sterowania lampą LED oraz układ sterowania dla lampy" na terytorium UE, Chin i USA

 
Pobierz »

- Uzyskanie ochrony prawa własności przemysłowej dla wynalazku pt. "Konstrukcja mechaniczna Lampy LED" na terytorium UE, Chin i USA

 
Pobierz »

PARP przyznała firmie LARS dofinansowanie rzędu 510 tysięcy złotych, co stanowi szansę na dalszy rozwój i wzrost pozycji konkurencyjnej firmy na rynku.

W ramach poddziałania 5.4.1. przeznaczonego na "Wsparcie na uzyskanie/ realizację ochrony własności przemysłowej" firmy zainteresowane ochroną swoich wzorów przemysłowych, użytkowych i patentów mają możliwość uzyskania 70% dopłaty do wydatków ponoszonych na opłaty za ochronę za granicą. Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru terytorium ochrony w zależności od charakteru produktów i spodziewanego zagrożenia ze strony konkurencji.


W 2010 roku firma LARS otrzymała dotację na realizację projektu "Uzyskanie ochrony prawa własności przemysłowej dla wynalazku pt. Sposób sterowania urządzeniami elektrycznymi, w szczególności lampami oświetleniowymi, system sterowania urządzeniami elektrycznymi, w szczególności lampami oświetleniowymi oraz lampa oświetleniowa na terytorium UE, Chin i USA.   

 
Pobierz »

W ramach programu Innowacyjna Gospodarka, poddziałanie 5.4.1 beneficjentowi przyznano ponad 270 tysięcy złotych dofinansowania na cały okres trwania projektu.

powered by WEB interface

Serwis ESSE wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij